yami
yami
15 Şubat 2021

Signal Masaüstü Uygulamasına Nasıl Tema Yüklerim?

Bir süredir signal kullanıcısıyım. Whatsapp'ten signal'e taşındım diyebilirim. Ancak taşınırken alışkanlıklardan vazgeçmek pek kolay olmuyor. Allah'tan Whatsapp, Signal mimarisi üzerine kurulu olduğu için kullanımda pek bir zorluk çekmedim birde signal'e tema yükleme seçeneğimiz olsaydı ve  Whatsapp teması yükleseydik harika olurdu.


capn_jack
capn_jack
20 Mart 2021

Signal için yazılmış bir WhatsApp teması var. Ayrıca ondan ilham alarak kendi temalarınızı da geliştirebilirsiniz.

Söz konusu temayı kurduğunuzda Signal masaüstü (Windows) uygulamanız WhatsApp'a benzer.

Kurulum için gereksinimler:
  1. 7-Zip
  2. Asar7z eklentisi
Kurulum aşamaları:
  1. Signal uygulaması açıksa kapatın.
  2. Signal uygulamasının stillerinin yer aldığı şu dosyayı bulun: C:\Users\kullanici_adi\AppData\Local\Programs\signal-desktop\resources\app.asar
  3. Dosyaya sağ tıklayıp 7-Zip programı ile açın.
  4. 7-Zip içinde app.asar dosyasının içeriğini göreceksiniz. Burada /stylesheets/manifest.css dosyasını bulun ve sağ tıklayıp "Düzenle"ye basın.
  5. whatsapp.css dosyasının tüm içeriğini kopyalayıp daha önce açmış olduğunuz manifest.css dosyasının en altına yapıştırın ve kaydedin.
  6. manifest.css dosyasını düzenlediğiniz programı kapatıp 7-Zip progra*ına döndüğünüzde 7-Zip size değişiklikleri app.asar dosyasına yansıtmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Onay verin ve 7-Zip'i de kapatın.

Temayı yüklemiş oldunuz. Şimdi Signal'i açabilirsiniz.

NOT: Signal her güncellendiğinde app.asar dosyası eski haline geri dönmektedir. Bu nedenle güncellemeler sonrasında temanızı her seferinde yeniden kurmanız gerekmektedir. İleride Signal'in tema üretmek için resmî bir yöntem sunması beklenmektedir, o tarihe kadar bu şekildeki geçici çözümle temanızı kullanabilirsiniz.
Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.